Οκτ 04

Άσκηση σεισμού στο σχολείο μας

Η διαχείριση του Σεισμικού Κινδύνου στις Σχολικές Μονάδες έχει βασικό στόχο τη μείωση των επιπτώσεων ενός ισχυρού σεισμού σε ότι αφορά στη σχολική κοινότητα 다운로드.

Για την επίτευξη του στόχου αυτού στο σχολείο μας υπάρχει μέριμνα ενεργειών που αφορούν σε θέματα Διαχείρισης του Σεισμικού Κινδύνου 다운로드.

Στο δικό μας  σχολικό Σχέδιο Έκτακτης Ανάγκης για Σεισμό προσδιορίζεται, μεταξύ άλλων, και ο τρόπος  διαφυγής και οι ασφαλείς υπαίθριοι χώροι καταφυγής των μαθητών και των εκπαιδευτικών μετά από σεισμό 윈도우 98 se 다운로드. Ο χώρος καταφυγής στο σχολείο μας είναι το γήπεδο του μπάσκετ, που βρίσκεται μακριά από το κτίριο και από επικίνδυνες κατασκευές 다운로드.

Επειδή το ρήγμα στο τρίτο πόδι της Χαλκιδικής ¨μας κουνάει¨ πολύ, το σχολείο μας αποφάσισε να κάνει κάθε μήνα άσκηση εκκένωσης για την προστασία από τον σεισμό 다이렉트 엑스 다운로드.

Η πρώτη άσκηση σεισμού στέφθηκε με απόλυτη επιτυχία.