Ιουν 09

Mαθητικό φεστιβάλ θάλασσας 2024

Στις 4 Ιουνίου το σχολείο μας πήρε μέρος στο έβδομο μαθητικό φεστιβάλ θάλασσας του δήμου Ν 다운로드. Προποντίδας με το θεατρικό “Τζιτζιμιτζιχοτζιριά”.   Πρόκειται για ένα έργο με αναφορά στη διαφορετικότητα που αφήνει τους θεατές να αναστοχάζονται 솔라리스 11.3 다운로드.

Όπως συμβαίνει με τους μύθους του Αισώπου ή με τα κινούμενα σχέδια του Ντίσνεϋ, τα ζώα της ιστορίας μας μιλούν για τη ζωή των ανθρώπων, για τα δικά μας ελαττώματα και προτερήματα, για τους δικούς μας πόθους και φόβους, για τις δικές μας λύπες και χαρές.  Έτσι εδώ, η κοινωνία των μυρμηγκιών λειτουργεί ως μια μικρογραφία της ανθρώπινης κοινωνίας.  Μέσα από το παιχνίδι του θεάτρου, το έργο μας μιλάει για το δικαίωμα που έχει ο καθένας στη διαφορετικότητα, για την αξία της φιλίας και της αλληλεγγύης, για τη σημασία της ομορφιάς στη ζωή μας 다운로드.

IMG_3196 IMG_3194 IMG_3199 IMG_3190 unnamed IMG_3205 IMG_3207