Απρ 12

Παγκόσμια Ημέρα για τα Αδέσποτα Ζώα

Παγκόσμια Ημέρα σήμερα για τα Αδέσποτα Ζώα. Ημέρα που μας υπενθυμίζει ότι τα ζώα δεν είναι μόνο για συντροφιά αλλά χρειάζονται και τη φροντίδα όλων μας. Ο πολιτισμός μιας κοινωνίας φαίνεται και από τον τρόπο με τον οποίο αντιμετωπίζει  τα αδύναμα μέλη της αλλά και  τα ζώα Truestudio download. Πόσο μάλλον τα αδέσποτα, που λόγω της ανθρωπιστικής και οικονομικής κρίσης αυξάνονται συνεχώς 니 소식 다운로드. Δεν είναι γιορτή η σημερινή μέρα, είναι ημέρα ευαισθητοποίησης για τα αδέσποτα όλου του κόσμου… είναι υπενθύμιση, όσων μπορούμε να κάνουμε για να μην υπάρχουν αδέσποτα 천리마마트 4화 다운로드. Αυτό που πρέπει να περάσει ως μήνυμα σε όλους μας είναι πως πρέπει να συνεχίσουμε να δείχνουμε το ίδιο ενδιαφέρον γιατί τα αδέσποτα ζώα κάθε μέρα ,  έχουν την ίδια ανάγκη για φροντίδα 다운로드.

Το σχολείο μας με αρχηγό την κα Βάσω και συνεργάτες τους μαθητές της Ε΄ τάξης, ετοίμασαν μια πολύ όμορφη εκδήλωση γι αυτήν τη μέρα 다운로드. Μας μίλησαν και μας ενημέρωσαν  για την περίθαλψη, την φροντίδα και την ευζωία όσο είναι δυνατόν των αδέσποτων ζώων και μας παρουσίασαν ανθρώπους που καθημερινά προσφέρουν σε εθελοντική βάση και αρκετές φορές  με δικούς τους πόρους ένα πολύτιμο κοινωνικό έργο 신상 털기 프로그램 다운로드.

IMG_3006

IMG_2988 IMG_2992 IMG_2994 IMG_2995 IMG_2996 IMG_2998 IMG_2999 IMG_3001 IMG_3002 IMG_3005